ADRESES

Ik ceturtdienu 19:30 LTV-1 Cilvēciski un vizuāli iespaidīgi stāsti par arhitektūru un dzīvesvidi mūsdienu Latvijā.
Raidījuma autors un vadītājs ir arhitektūras apskatnieks Mārtiņš Ķibilds. Arhitektūra no visām kultūras jomām ir cilvēkiem vistuvākā – tā ir visapkārt un nemanāmi, bet pamatīgi ietekmē cilvēku ikdienu, domāšanu, gaumi. Arhitektūra ir sabiedrības kopējā dzīves telpa.
Adreses ar parastu cilvēku acīm pētīs veiksmīgus un ne tik veiksmīgus vai pat kliedzošus arhitektūras un vides veidošanas piemērus. Katru nedēļu Mārtiņš Ķibilds dosies uz divām vietām jeb adresēm, līdzi ņemot katrreiz citu cilvēku – bez profesionālas pieredzes arhitektūrā, toties ar urdošu vēlmi izzināt, domāt līdzi un dalīties iespaidos ar skatītājiem.
Pirmajā sērijā Adreses dosies uz Saldus Mūzikas un mākslas skolu un uz labi zināmajiem Pārdaugavas Z torņiem. Skola mazpilsētā un galvaspilsētas debesskrāpji – kas kopīgs šīm tik atšķirīgajām celtnēm? Vai tās maz var vērtēt ar vienu mērauklu? Arī nākamajās sērijās Adreses aptvers visplašāko Latvijas ģeogrāfijas spektru un objektu dažādību – būs gan iespaidīgas jaunceltnes, gan vēsturisku ēku atjaunošanas piemēri, gan stāsti par veselu pilsētu vides veidošanu. Kāpēc liepājniekam arhitektūras dēļ jābrauc uz Daugavpili? Kā turīgi cilvēki savu māju izskatā iemieso savu personību – šodien un pirms 150 gadiem? Ko slēpj Aglonas bazilikas baltās fasādes? Kur atrodas visneparastākais Latvijas lielveikals? Un vai zinājāt, ka Latvijai tomēr ir viena jūras sala, turklāt apbūvēta?

Adreses kopā ar Mārtiņu Ķibildu veido jau pazīstamā raidījuma TE! radošā komanda no VFS Films.
Raidījuma vizuālo tēlu izstrādājis mākslinieks Miķelis Baštiks (Asketic), mūzikas autors – Reinis Sējāns (Instrumenti). Adreses līdzfinansē Latvijas Vides aizsardzības fonds un Valsts kultūrkapitāla fonds.epizodes

ADRESES / EPIZODE 12

Pirmās TV sezonas finālepizode! Divi atšķirīgi piegājieni, kā būvēt pa jaunam vēsturiskajā vidē. Melngalvju nama vēstures atdarinājums Rātslaukumā un moderns dzīvokļu nams Skārņu ielā.

ADRESES / EPIZODE 11

Zem lupas – Rēzeknes augstskola un Ventspils augstskola. Tās abas ir jaunas, radušās 90ajos gados, un abās pēdējo gadu laikā notikusi vērienīga paplašināšanās.

ADRESES / EPIZODE 10

Kā ar jaunām funkcijām aizpildās agrākie Rīgas industriālie kvartāli? Par "Barona kvartālu" agrākās gumijas fabrikas "Varonis" teritorijā un kvartālu ap populāro klubu "Piens".

ADRESES / EPIZODE 9

Volfšmita muižiņa Āgenskalnā un svaigi pārbūvētā Rūmenes muiža pie Kandavas.

ADRESES / EPIZODE 8

Liepājas Karosta un Daugavpils cietoksnis - divas ievērojamākās Krievijas cara armijas mega būves mūsdienu Latvijas teritorijā.

ADRESES / EPIZODE 7

Kotlete un arhitektūra. Salacgrīva un Āgenskalns.

ADRESES / EPIZODE 6

Latvijas vēstures dārgumi, kuros ir bijis vien retais - Kolkas bāka un Livonijas laika Rīgas pils telpas.

ADRESES / EPIZODE 5

Vietas, kur par vietējo cilvēku ir padomāts. Krustojumu oāze Purvciemā un tūristu apsēstā Līgatne.

ADRESES / EPIZODE 4

Ekskluzīvi arhitektūras nami, kas tapušas ar gandrīz 150 gadu atstarpi, taču ir savā ziņā līdzīgi - Kristapa Morberga vasarnīca un Gaiļu ģimenes māja.

ADRESES / EPIZODE 3

Divi stāsti par Rīgas ūdensmalu dzīvi Zaķusalā un Juglā. Mūžameža džungļi galvaspilsētas centrā.

ADRESES / EPIZODE 2

Atšķirīgas pieejas vēstures dārgumu glabāšanā. Aglonas bazilika un Kuldīgas vecpilsēta.

ADRESES / EPIZODE 1

Saldus Mūzikas un mākslas skola un galvaspilsētas debesskrāpji – Pārdaugavas Z torņi.