AlmaMater.lv

No 3.oktobra līdz 21.novembrim LTV1 kanālā skatāms jauns 6 sēriju raidījums “AlmaMater.lv”, ko veido VFS Films sadarbībā ar Latvijas Universitāti.
Katra sērija būs dubultportrets – izziņas pilns  ceļojums uz divu augsti izglītotu cilvēku pasauli, kuru dzīves pamatus un dažkārt arī ikdienas profesionālo pildījumu ir ielikusi Latvijas Universitāte. Skatītājam būs iespēja ielūkoties 12 zinātnieku darba aizkulisēs. No ģeofiziķa, līdz dienasgrāmatu pētniekam, no radiācijas speciālista līdz jurisprudences  profesoram un jūras biologam – raidījuma veidotāji pretnostatīs dažādus pasaules redzējumus, kurus tomēr vieno kopīgs mērķis – saprast un uzzināt kaut ko jaunu par pasauli, kurā dzīvojam. 
Stāstu varoņus iepazīsim kopā ar diviem sarunu biedriem – brāļiem Māri un Uģi Oltēm. Viņi ir atšķirīga dzīves gājuma cilvēki – Māris ir akadēmiski izglītots biologs, kas joprojām sevi ikdienā sauc par pētnieku, bet Uģis ir režisors, kurš izglītojies strādājot savu arodu prakstiski, bez akadēmiskas izglītības. Kopā ar viņiem skatītājam būs iespēja iepazīt zinātnes pasauli no vismaz 2 skatpunktiem, lai  izprastu izglītības vērtību sabiedrībā un iepazītu gudrus un talantīgus prātus, kas ir mums tepat līdzās.
Raidījums ēterā LTV1 kanālā ceturtdienās plkst. 21:45.Epizodes

AlmaMater.lv ep3

Trešajā sērijā brāļi Oltes iepazīs divas dabas spēku pētnieces - ķīmiķi Guntu Ķizāni un bioloģi Annu Ramatu-Stundu.

AlmaMater.lv ep2

Antropologs Viesturs Celmiņš, skatoties uz pilsētas tagadnes ainavu, spēj redzēt tās nākotni. Bet folkloras pētniece Sanita Reinsone vāc svešinieku rakstītas dienasgrāmatas.

AlmaMater.lv ep1

Pirmās sērijas varoņi ir ģeofiziķis un cietvielu fiziķe ar lieliem plāniem profesionālajā jomā un dauzonīgiem hobijiem.