Atslēgas ep7 Hruščova atkusnis – cilvēcības maska

Atkusni iezvanīja kapu zvans – Staļina nāve 1953. gada 5. martā. Sākās asiņaina varas pārdale un pirmā personības kulta kritika. Viena acīmredzama līdera Kremļa galmā nebija, taču vismazāk varēja prognozēt, ka pie varas izvirzīsies neizteiksmīgais Ņikita Hruščovs, sāncenšus novācot kā bandiniekus. Kāds labums no tā mums, latviešiem?Epizodes

Atslēgas ep9 Kāpēc 16. marts?

Kas ir noticis 16. martā? Kas ir šīs dienas varoņi? Un vai tiešām šī diena ir jāsvin?

Atslēgas ep8 Latvijas lata mūžs

Lata mūžs ir gaužām īss – 18 gadi pirmās neatkarības laikā un 20 gadi mūsdienās.

Atslēgas ep7 Hruščova atkusnis – cilvēcības maska

Staļina nāve 1953. gada 5. martā. Sākās asiņaina varas pārdale un pirmā personības kulta kritika. Kāds labums no tā mums, latviešiem?

Atslēgas ep6 Perestroika. Beigu sākums.

1987. gada februārī Gorbačovs brauca uz Rīgu. Kas noticis vietās, kuras viņš apmeklēja? Kas noticis ar cilvēkiem, ko satika?

Atslēgas ep5 Brīvības cīņas - laimīga nejaušība?

1919. gads. Latvijā trīs valdības, igauņi iet uz Rīgu un lietuvieši - uz Daugavpili. Asiņains haoss! Kā bija iespējams, ka Latvija top brīva?

Atslēgas ep4 Olimpiskā atgriešanās

1992. gada ziemas olimpiskās spēles Albervilā. Neatkarīgā Latvija atgriežas olimpiskajā pasaulē. Kā tas bija iespējams tikai pusgadu pēc valsts atzīšanas?

Atslēgas ep3 VDK: karš pret garu

Rīga, piecdesmito gadu sākums. Viens karš beidzies, cits turpinās. Karš pret garu. Aktieri un mākslinieki – Stūra mājā, Centrālcietumā, Sibīrijā. Par ko? Par sapni.

Atslēgas ep2 Latvieši trimdā. Sākums

Lielākā daļa Latvijas bēgļu un karagūstekņu pēc 2. Pasaules kara nonāca Vācijas nometnēs. Ko izbraukušie latvieši, palikuši bez darba, mantības un mājām, varēja darīt?

Atslēgas ep1 Barikāžu otrā pusē 1991

1991. gada barikādes. Kas notika tām otrā pusē? Jauns Latvijas simts gadu stāstu krājums. Pirmā sērija.