ERA OF DANCE / DEJU LAIKMETS  (2016)

ERA OF DANCE / DEJU LAIKMETS (2016)

Dokumentālā filma „Deju laikmets” ir stāsts par 80. gadu deju kultūras dzīvi Padomju Latvijā un pārmaiņu izraisītajām sekām caur latviešu izcelsmes multimediju mākslinieka – Induļa Bilzēna prizmu. Filma stāsta par apvērsumu padomju sabiedrībā un mūzikas sfērā. Tās iniciators Indulis Bilzēns kļuva par vienu no galvenajiem Latvijas andergraunda kustības līderiem. Viņš izveidoja dažādus mūzikas un mākslas projektus, kas pulcēja mūziķus, māksliniekus un režisorus, kurus vienoja neizmērojama iekšējā brīvība sociālistiskā reālisma apstākļos.

“Deju Laikmets” – tā ir kolāža no veciem kadriem un video uzņēmumiem, pirmo Rietumeiropas dīdžeju uzstāšanos Rīgā, intervijas ar īstajiem profesionāļiem un šīs mūzikas mīlētājiem, kas aizved skatītājus tā laika vidē un sniedz atbildi par klubu kultūras pirmsākumiem, piešķirot Rīgai savu mitoloģiju.

Filmā piedalās: Indulis Bilzēns, DJ Westbam (Maximilians Lenczs), Roberts Gobziņš, Artēmijs Troickis, Uģis Polis, Jānis Krauklis, DJ Derrick May, DJ Groove, Igors Šulinskis un Aleksejs Hās.

Scenārija autors: Viktors Buda
Operators: Ritvars Bluka
Montāžas režisors: Ritvars Bluka
Skaņas režisors: Artis Dukaļskis
Izpildproducente: Elīna Karule
Producents: Uldis Cekulis

Atbalsta
Nacionālais Kino centrs
Valsts Kultūrkapitāla fonds