TE KARALISTE

Raidījuma TE! komanda turpina ziņkāri pētīt Latviju, šajā TV sezonā piesakot sevi ar jaunu formātu KARALISTE. Lai pamodinātu Karaļa apziņu katrā no mums, nepieciešams dzert no sava Pirmavota, izprast lietu būtību un mācēt pašam būt saimniekam savā zemē, sētā, ģimenē. Jaunais TV seriāls KARALISTE sniegs iespēju paraudzītIes uz Latviju un latviešiem ar šāda neredzamā, mitoloģiskā Karaļa acīm.

Gustavs Terzens, Māris Olte un Pauls Timrots dosies ceļojumos apkārt Latvijai, lai veiktu latviskās identitātes ugunskristības. Pārmaiņus pārī pa divi raidījuma vadītāji vīrišķīgā sacensībā krustos savus stāstus un dos viens otram uzdevumus. Iztaisnot upi un ieraudzēt ugunsdziru, uzcelt namu cilvēkam un radīt māju skaņai, izdzīt velnu un pieradināt varavīksni. Šai Darīšanā un Būšanā palīgā nāks arī Marta Selecka, Māra Sleja un Dace Salnāja.

Raidījumu veido studija VFS Films un atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds, Swedbank un Latvijas valsts meži. Raidījuma sadarbības partneri ir Neste, Bauskas alus, Volvo un žurnāls IR.Epizodes

Karaliste epizode 9

Gustavs dosies līdzi jaunsargiem vērot, kā jaunu vīriešu enerģiju pavērst drošā gultnē, savukārt Māris viesosies kaujas apģērbu ražotnē.

Karaliste epizode 8

Pauls ielūkosies senas zeļļu brālības noslēpumos, Gustavs meklēs enerģijas pirmavotu, bet Māris sastaps digitālo burvi.

Karaliste epizode 7

Gustavs dosies mežā stāties pretī zvēru karalim briedim un mēģinās izprast medību lietderību un jēgu, bet Māris tikmēr dzīvosies pa jumtiem, ķerot vēju.

Karaliste epizode 6

Kamēr Gustavs kāpās meklēs vērtīgāko Latvijas priedi tikmēr Pauls sēdīsies pasaulē ātrākajā ultravieglajā lidmašīnā.

Karaliste epizode 5

Māris dosies pie aldara Kārļa Zālīša, lai pētītu, kā aroda meistarību nodot no paaudzes paaudzē. Savukārt Pauls meklēs patiesību par sapropeli.

Karaliste epizode 4

Māris atradīs īstu lietaskoku amatnieka Jēkaba Dimitera pagalmā, savukārt Gustavs tiks piesēdināts pie bungām, kurās mājo karaliska skaņa.

KARALISTE EPIZODE 3

Pauls Timrots centīsies iegūt pilnu krāsu paleti no visa, kas atrodams dabā, un salīgs par mācekli pie gleznotāja Andra Eglīša. Savukārt Gustavs Terzens meklēs...

KARALISTE EPIZODE 2

Pauls ar ūdens biologa Andra Urtāna svētību metīs izaicinājumu grāvim, Māris dosies uz īpašu laboratoriju pie Mārča Feldberga Ērgļos, lai pildītu pārinieka uzdoto misiju.

Karaliste Epizode 1

Pirmajā Karalistes sērijā karaļa kroni meklēt dosies Gustavs Terzens, bet Māris Olte ķersies pie ravēšanas.