Latvijas Radio. Rada un raida kopš 1995. gada. Jau pirmajos gados tam no nevainīgas izklaides bija jātop par varas ruporu masām. Vēsture? Drīzāk brīdinājums šodienai.
Liktenim labpaticies, ka Latvijas vārds pasaulē vistālāk nests laikā, kad Latvijas pasaules kartē nemaz nebija. Mikroautobuss Latvija – padomju zvaigžņotais brīnums.
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir viens no senākajiem pasaulē, tapis drīz pēc Latvijas valsts dibināšanas. Tolaik tas bija piemineklis latviskai mentalitātei. Bet šodien?
Nacionālā bibliotēka. Dibināta reizē ar Latvijas valsti, pazemota, valstij bojāejot, nenovērtēta, valstij atdzimstot, pa īstam augšāmcēlusies tikai nupat.
Pirms 62 gadiem tika sasniegta toreiz augstākā Latvijas sporta virsotne – pirmais olimpiskais zelts. Bet pasaule šķēpmetēju Inesi Jaunzemi sauca par krievieti un sveica...
1918. gada 18. novembris. Tik liela diena, bet palicis tikai viens foto. Latvijas valsts netapa vienā dienā. Un dzimšanas dienas balle nebija lielākā atslēga.
Kolhozi Latvijas laukos – baisākais gadsimta postījums. Iznīdēts privātīpašums, piesmieta daba, traumēta tautas mentalitāte. Pārcietām arī to. Taču savu diagnozi neaizmirst.
Nacistu okupācijai daļa latviešu elites pretojās. Mazāk ar ieročiem, vairāk ar spalvaskātiem. Cik Latvijai bijis neatkarības deklarāciju? Un cik Valsts prezidentu? Neticams stāsts.
1991. gada valsts apvērsums Maskavā. Domāts padomju impērijas glābšanai, tas impēriju sagrāva. Trīs dienās pasaule apmeta kūleni. Baltija – beidzot brīva.
Bērni svešumā joprojām runā latviski – vairāk kā septiņdesmit gadus pēc viņu senču došanās trimdā. Ar kādām pūlēm klaida latvieši noturējušies pie savām saknēm?...
Otrā pasaules kara pēdējais gads. Pāri jūrai, caur tumsu un nāves briesmām glābjas bēgļu pārpilnas laivas. Kurzemes laivu vīri – Latvijas varoņu stāsts.
Dziesmu svētki Padomju Latvijā – tradīcija, kas cēlusies uz latviešu tautas pašnoteikšanās spārniem, bija spiesta izdzīvot zem brutālas varas, kas tomēr dziesmu nesalauza.
1991. gads. Neatkarīgā Latvija slēdz padomju spiegu perēkli VDK un pārņem slepeno aģentu kartotēku – sola noskaidrot patiesību un nodibināt taisnīgumu.
1990. gada 4. maijs. Deklarācija par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu pagrieza varenāko mūslaiku vēstures atslēgu. Jau pēc gada Latvija kļuva patiesi brīva.…
LPSR Mākslas dienas tika dibinātas par godu Ļeņina dzimšanas dienai kā tautas ideoloģiskās apstrādes ierocis. Bet pārvērtās par tautas ieroci padomju ideoloģijas drupināšanai.
Padomju ēras norietā latviešu bija vairs tikai knapi puse no Latvijas iedzīvotājiem. Galvenie iemesli tik vardarbīgām pārmaiņām bija masīvā militarizācija un industrializācija.
1992. gada ziemas olimpiskās spēles Albervilā. Neatkarīgā Latvija atgriežas olimpiskajā pasaulē. Kā tas bija iespējams tikai pusgadu pēc valsts atzīšanas?
Rīga, piecdesmito gadu sākums. Viens karš beidzies, cits turpinās. Karš pret garu. Aktieri un mākslinieki – Stūra mājā, Centrālcietumā, Sibīrijā. Par ko? Par sapni.
Lielākā daļa Latvijas bēgļu un karagūstekņu pēc 2. Pasaules kara nonāca Vācijas nometnēs. Ko izbraukušie latvieši, palikuši bez darba, mantības un mājām, varēja darīt?