CIEMOS EPIZODE 1 – Alūksne

Latvijas Mobilā telefona un VFS Films kopīgi veidota TV viedspēle ar domāšanu darāmajā kārtā - CIEMOS. Tas ir izglītojošs izklaides raidījums ar sportiska azarta dzinējspēju un degsmi iedvesmot latviešu varēšanu, atklājot ko jaunu par savu un kaimiņu ciemu un talkā ņemot dalībniekiem iepriekš neizpētītas funkcijas it kā labi pazīstamajos viedtālruņos.

Viedspēles pirmajā raidījumā skatītāji varēs iepazīties ar piecām komandām – pa vienai no Latvijas vēsturiskajiem novadiem, tai skaitā arī Sēlijas. Katrā komandā būs trīs dažādu paaudžu ļaudis, kas, apvienojot viedumu, briedumu un jaunību, pirmajos piecos raidījumos iesildīsies un uzkrās zināšanas, lai tālāk cīnītos par labākā ciema godu.

Pirmo reizi visi dalībnieki satiksies Alūksnē, kur Latvijas slēpto vērtību meklētāji pārbaudīs savas zināšanas, erudīciju un izdomu, pieņemot izaicinājumu un sekojot raidījuma vadītāja Kozmena jeb Mārtiņa Kozlovska norādījumiem. Raidījuma gaitā piecu novadu ļaudis atklās, kas ir degošās sirds atslēga Alūksnē un Amatas ielejas kalcīts, meklēs ikonisko pilsētas zīmogu Tempļa kalnu un noskaidros, kā pagatavot visaugstāk esošās Latvijas pilsētas tradicionālo ēdienu - profitroļus.Epizodes

CIEMOS EPIZODE 8 FINĀLS – ĒRGĻI

Spēles CIEMOS lielais fināls Ērgļos. Matemātiski uzdevumi pilsētā, teikumi no ielu nosaukumiem, teiksmas par dažādām vietām un šūpošanās Līgavas bizē, lai tiktu līdz finišam.

CIEMOS EPIZODE 7 – MĒRSRAGS

Jūra un vējš piejūras ciemā Mērsragā, reņģu vēršana kūpināšanai, Vilkatu akmens meklēšana, signāla sūtīšana no bākas - spēles CIEMOS pusfināls.

CIEMOS EPIZODE 6 – Auce

Zemgales lepnuma skaitīšana, burtu un ciparu rēbuss Auces ielās, Pokaiņu meža taku labirints un pirmā komanda, kam spēle jāpamet.

CIEMOS EPIZODE 5 – VAIŅODE

Valhalas un Valtera meklēšana Vaiņodes lidlaukā, iluminātu acs vācu barona kapos, Embūtes kultūrvēsturisko objektu bagātības iepazīšana un slēpņu meklēšana.

CIEMOS EPIZODE 4 – BALDONE

Norāžu meklēšana kādreiz tik ievērojamās Baldones sanatorijas teritorijā, ķīmiskās reakcijas radīšana, Viesītes komandas starpgadījums un lūkošanās zvaigznēs.

CIEMOS EPIZODE 3 – Viesīte

Stāsts par Viesītes rašanos un vecāko ciema ēku, Āža miesta ģērboņa atklāšana, 20.gs. laupītāja dzīvesstāsts un fināls senču pulcēšanās vietā Ormaņkalnā.

CIEMOS EPIZODE 2 – Rogovka

Latgaliešu - latviešu vārdnīcas izveide, dziedāšana latgaļu mēlē un alus kausa darināšana vietējā keramiķa apmācībā.

CIEMOS EPIZODE 1 – Alūksne

Degošās sirds meklējumi, Amatas ielejas kalcīts, pilsētas zīmogsTempļa kalns un vietējo tradicionālais ēdiens - profitroļi.