CIEMOS EPIZODE 2 – Rogovka

Raidījuma “Ciemos” dalībnieku otrā satikšanās norisināsies Rogovkā. Piecas komandas no pieciem Latvijas vēsturiskajiem novadiem turpinās iesildīties, uzkrāt zināšanas un asināt prātu, lai vienotos draudzīgā azartā un noskaidrotu labākā ciema godu.

Latgale ir darītāju zeme, tāpēc šoreiz, apvienojot viedumu, briedumu un jaunību, dalībniekiem būs jāveic uzdevumi vairāk darāmajā kārtā, kur neiztikt bez saziņas ar Rogovkas vietējiem. Latvijas slēpto vērtību meklētājiem būs jāatklāj vārdi raidījuma vadītāja Kozmena izveidotā latgaliešu-latviešu vārdnīcā, nāksies pasvīst, lai noskaidrotu, vai tiešām īsta latgaliešu dziesma ir pa spēkam tikai īstiem latgaliešiem. Dalībniekiem būs jāatgriežas tālā senatnē un jāuzvirpo māla alus kauss. Viņi pat nenojautīs, ka par šo uzdevumu pašu vērtējums aklajā vērtēšanā ietekmēs pretinieku paveikto.Epizodes

CIEMOS EPIZODE 8 FINĀLS – ĒRGĻI

Spēles CIEMOS lielais fināls Ērgļos. Matemātiski uzdevumi pilsētā, teikumi no ielu nosaukumiem, teiksmas par dažādām vietām un šūpošanās Līgavas bizē, lai tiktu līdz finišam.

CIEMOS EPIZODE 7 – MĒRSRAGS

Jūra un vējš piejūras ciemā Mērsragā, reņģu vēršana kūpināšanai, Vilkatu akmens meklēšana, signāla sūtīšana no bākas - spēles CIEMOS pusfināls.

CIEMOS EPIZODE 6 – Auce

Zemgales lepnuma skaitīšana, burtu un ciparu rēbuss Auces ielās, Pokaiņu meža taku labirints un pirmā komanda, kam spēle jāpamet.

CIEMOS EPIZODE 5 – VAIŅODE

Valhalas un Valtera meklēšana Vaiņodes lidlaukā, iluminātu acs vācu barona kapos, Embūtes kultūrvēsturisko objektu bagātības iepazīšana un slēpņu meklēšana.

CIEMOS EPIZODE 4 – BALDONE

Norāžu meklēšana kādreiz tik ievērojamās Baldones sanatorijas teritorijā, ķīmiskās reakcijas radīšana, Viesītes komandas starpgadījums un lūkošanās zvaigznēs.

CIEMOS EPIZODE 3 – Viesīte

Stāsts par Viesītes rašanos un vecāko ciema ēku, Āža miesta ģērboņa atklāšana, 20.gs. laupītāja dzīvesstāsts un fināls senču pulcēšanās vietā Ormaņkalnā.

CIEMOS EPIZODE 2 – Rogovka

Latgaliešu - latviešu vārdnīcas izveide, dziedāšana latgaļu mēlē un alus kausa darināšana vietējā keramiķa apmācībā.

CIEMOS EPIZODE 1 – Alūksne

Degošās sirds meklējumi, Amatas ielejas kalcīts, pilsētas zīmogsTempļa kalns un vietējo tradicionālais ēdiens - profitroļi.