CIEMOS EPIZODE 3 – Viesīte

Šoreiz TV viedspēles „Ciemos” dalībnieki satiksies pašā Sēlijas novada sirdī – klusajā un viesmīlīgajā mazpilsētā Viesītē, kur ikviens TV skatītājs varēs pārliecināties, ka šova dalībnieki uzvaras dēļ ir gatavi uz visu!

Raidījuma varoņi jau līdz šim ir izcēlušies ar īpašu viltību pirms uzdevuma saņemšanas, piemēram, dienu iepriekš ierodoties pilsētās, lai izpētītu spēles laukumu. Viesītes komanda spērusi soli vēl tālāk – sarunājusi palīgu, kurš spēles laikā gādā par transportu, kolīdz tas nepieciešams. Šoreiz sacensība notiks pašu dzīvesvietā un spēles gaitā varēsim uzzināt, vai Viesītes komanda paši savā pilsētā spēs vislabāk paveikt uzdevumu un vai spēles organizatoru spēkos būs viņiem sagādāt pārbaudījumus, kas pārsteigtu nesagatavotus un ļautu ieraudzīt pašu dzīvesvietu pirmatklājēju acīm.

Latvijas slēpto vērtību meklētāji un piecu novadu ļaudis šajā sērijā iepazīs stāstu par Viesītes rašanos un vecāko ēku ciemā, meklēs, kas slēpjas senāk sauktās Eķengrāves jeb āža miesta ģerbonī, un atklās, kāds slavens latviešu laupītājs un slepkava 20. gadsimta sākumā bija sastopams arī Viesītes pusē.Epizodes

CIEMOS EPIZODE 8 FINĀLS – ĒRGĻI

Spēles CIEMOS lielais fināls Ērgļos. Matemātiski uzdevumi pilsētā, teikumi no ielu nosaukumiem, teiksmas par dažādām vietām un šūpošanās Līgavas bizē, lai tiktu līdz finišam.

CIEMOS EPIZODE 7 – MĒRSRAGS

Jūra un vējš piejūras ciemā Mērsragā, reņģu vēršana kūpināšanai, Vilkatu akmens meklēšana, signāla sūtīšana no bākas - spēles CIEMOS pusfināls.

CIEMOS EPIZODE 6 – Auce

Zemgales lepnuma skaitīšana, burtu un ciparu rēbuss Auces ielās, Pokaiņu meža taku labirints un pirmā komanda, kam spēle jāpamet.

CIEMOS EPIZODE 5 – VAIŅODE

Valhalas un Valtera meklēšana Vaiņodes lidlaukā, iluminātu acs vācu barona kapos, Embūtes kultūrvēsturisko objektu bagātības iepazīšana un slēpņu meklēšana.

CIEMOS EPIZODE 4 – BALDONE

Norāžu meklēšana kādreiz tik ievērojamās Baldones sanatorijas teritorijā, ķīmiskās reakcijas radīšana, Viesītes komandas starpgadījums un lūkošanās zvaigznēs.

CIEMOS EPIZODE 3 – Viesīte

Stāsts par Viesītes rašanos un vecāko ciema ēku, Āža miesta ģērboņa atklāšana, 20.gs. laupītāja dzīvesstāsts un fināls senču pulcēšanās vietā Ormaņkalnā.

CIEMOS EPIZODE 2 – Rogovka

Latgaliešu - latviešu vārdnīcas izveide, dziedāšana latgaļu mēlē un alus kausa darināšana vietējā keramiķa apmācībā.

CIEMOS EPIZODE 1 – Alūksne

Degošās sirds meklējumi, Amatas ielejas kalcīts, pilsētas zīmogsTempļa kalns un vietējo tradicionālais ēdiens - profitroļi.