CIEMOS

Runā, ka katrs Latvijas ciems esot mazs Planētas modelis, ārpus kura viss notiekošais šķiet mazsvarīgs un ir aizdomas, ka ir daudz lietu, ko vietējie par savu ciemu nezina. Latvijas Mobilais telefons un VFS Films piedāvā kopdarbu – TV viedspēli “Ciemos”, kas šīs runas pārbaudīs, provocējot Latvijas ciemu vietējos vienoties kopīgā azartā, lai sadalītu pārākā ciema godu.

Spēlē piedalās piecas komandas no pieciem Latvijas vēsturiskajiem novadiem. Alūksne no Vidzemes, Rogovka no Latgales, Viesīte no Sēlijas, Baldone no Zemgales un Vaiņode no Kurzemes. Katrā komandā ir trīs paaudzes – jaunība, briedums un viedums. Katras paaudzes stipro pušu apvienošana piešķirs komandām nopietnu spēku. Pirmie pieci raidījumi norisināsies komandu pārstāvētajās mazpilsētās, bet atlikušie trīs vietās, kur neviena komanda vairs nebūs mājinieki.

“Ciemos” – no 2. oktobra katru ceturtdienu plkst. 19.15 LTV1 ar atkārtojumu tās pašas nedēļas sestdienā plkst. 15.00.Epizodes

CIEMOS EPIZODE 8 FINĀLS – ĒRGĻI

Spēles CIEMOS lielais fināls Ērgļos. Matemātiski uzdevumi pilsētā, teikumi no ielu nosaukumiem, teiksmas par dažādām vietām un šūpošanās Līgavas bizē, lai tiktu līdz finišam.

CIEMOS EPIZODE 7 – MĒRSRAGS

Jūra un vējš piejūras ciemā Mērsragā, reņģu vēršana kūpināšanai, Vilkatu akmens meklēšana, signāla sūtīšana no bākas - spēles CIEMOS pusfināls.

CIEMOS EPIZODE 6 – Auce

Zemgales lepnuma skaitīšana, burtu un ciparu rēbuss Auces ielās, Pokaiņu meža taku labirints un pirmā komanda, kam spēle jāpamet.

CIEMOS EPIZODE 5 – VAIŅODE

Valhalas un Valtera meklēšana Vaiņodes lidlaukā, iluminātu acs vācu barona kapos, Embūtes kultūrvēsturisko objektu bagātības iepazīšana un slēpņu meklēšana.

CIEMOS EPIZODE 4 – BALDONE

Norāžu meklēšana kādreiz tik ievērojamās Baldones sanatorijas teritorijā, ķīmiskās reakcijas radīšana, Viesītes komandas starpgadījums un lūkošanās zvaigznēs.

CIEMOS EPIZODE 3 – Viesīte

Stāsts par Viesītes rašanos un vecāko ciema ēku, Āža miesta ģērboņa atklāšana, 20.gs. laupītāja dzīvesstāsts un fināls senču pulcēšanās vietā Ormaņkalnā.

CIEMOS EPIZODE 2 – Rogovka

Latgaliešu - latviešu vārdnīcas izveide, dziedāšana latgaļu mēlē un alus kausa darināšana vietējā keramiķa apmācībā.

CIEMOS EPIZODE 1 – Alūksne

Degošās sirds meklējumi, Amatas ielejas kalcīts, pilsētas zīmogsTempļa kalns un vietējo tradicionālais ēdiens - profitroļi.