DAUGAVIEŠI – ekspedīcija 4. sērijās

Dokumentāls stāsts par deviņiem latviešiem, kuri 2014. gada pavasarī dodas uz Valdaja augstieni Krievijā, lai meklētu likteņupes Daugavas izteku un piedzīvotu tās plūdumu visā garumā, līdz pat Baltijas jūrai, iepazīstot upi un cilvēkus tās krastos. Daugava jeb, kā to dēvē augštecē - Zapadnaja Dvina ir viens no slavenajiem vikingu ceļiem “no varjagiem līdz grieķiem”, kas kalpo kā iedvesma daļu šī ceļa veikt ar, pēc vikingu liellaivu parauga darināto kuģi - “Nameisis”.

SKATIES katru ceturtdienu plkst.19:15, LTV1 no 27. novembra līdz 18. decembrim ar atkārtojumu sestdienās plkst.15:10. Uzreiz pēc ētera sērijas pieejamas arī ww.vfs.lv un www.nomad.lv

Ekspedīcijā piedalās: Arvīds Apfelbaums (ekspedīcijas vadītājs), Oskars Petrovs (kuģa Nameisis rēders), Aigars Pampe (kapteinis), Aldis Spārītis (kuģa meistars), Inese Lasmane, Kaspars Celmiņš (atbildīgais par drošību), Māris Maskalāns (fotogrāfs), Matīss Spaile (operators), Guntars Graiksts (rakstītājs, pētnieks)

Raidījumu piedāvā Mežmalas, Jelgavas pilsēta un VFS Films sadarbībā ar LTV un Latvijas novadiem: Jēkabpils, Aizkraukle, Pļaviņas, Krustpils, Ķekava, Koknese un Ikšķile.Sērijas

DAUGAVIEŠI – 4. sērija. Fināls

Atgriezušies Latvijā, Daugavieši iepazīst Līksnas jauniešus, mācās mest cirvjus Koknesē un Pļaviņās tiekas ar „Lāčplēsi”. Lielākais izaicinājums priekšā - Baltijas jūra.

DAUGAVIEŠI – 3. sērija

Pontona tilta izjaukšana Baltkrievijā, kņazs Polockā, saruna ar atvaļinātu atomzemūdens kapteini un Eiropas Savienības robežas šķēršošana.

DAUGAVIEŠI – 2. sērija (bez cenzūras)

Strauja temperatūras maiņa, tikšanās ar krievu medniekiem, šaudīšanās Daugavas krastos un "Nameiša" iekraušana upē.

DAUGAVIEŠI – 1. sērija

Ekspedīcija aizsākas ar Daugavas iztekas meklējumiem Krievijā, kas nebūt nevedas tik raiti un jau sākumā maina ekspedīcijas gaitu.