CilvēkPortreti. Inside Out

CilvēkPortreti. Inside Out

“Inside Out Project” ir pasaules lielākais un visaptverošākais cilvēku foto projekts ar mērķi mainīt pasauli. 2021.gada pavasarī tas norisinājās arī Latvijā.
Valmierā uz bijušās katlumājas – topošās kultūrtelpas “KURTUVE” fasādes un skursteņa tika izstādīti Valmieras novada iedzīvotāju lielformāta fotoportreti. Tie apliecināja ticību demokrātiskām vērtībām, mierīgai līdzāspastāvēšanai, pozitīvām pārmaiņām un drosmei tikt pamanītiem pasaulē. Šis foto projekts bija unikāla iespēja parādīt Latvijas kultūru un cilvēkus starptautiskā mākslas akcijā, taču tā galvenais uzdevums bija apliecināt, ka ikvienam iedzīvotājam ir būtiska loma savas valsts un arī pasaules dzīves norisēs. Ikvienam ir iespēja būt daļai no kultūras, piedalīties, darīt un mainīt vidi, kurā dzīvojam.

Līdzās fotoprojektam, filmu studijas VFS Films paspārnē tapa piecu dokumentālu īsfilmu cikls “CilvēkPortreti. Inside Out”, kura autori izvēlējās palūkoties dziļāk dažu fotoportretos dokumentēto cilvēku – Sedas čigānietes Eleonoras Jēkabsones jeb Babiņas, latvietes Ilzes Dauvartes un amerikāņa Deivida Robertsona no Trikātas, Ārijas Sniegas no Lodes, Uģa Lapenasa un viņa trīs dēlu no Ramatas un Valmieras puikas Gustava Māziņa dzīvēs.
Piecās īsfilmās satiksim šos projekta dalībniekus viņu mājvietās Valmieras novadā, iepazīsim viņu dažādos dzīves stāstus un redzēsim, kur nonāks varoņu fotoportreti, ja vietas izvēle ir viņu pašu ziņā.

Idejas autore un režisore: Žaklīne Zābere – Gāga
Operators: Jānis Šēnbergs
Drona operators: Ēriks Božis
Montāžas režisors: Dāvis Gauja
Komponists un skaņu režisors: Edvards Broders
Krāsu korekcija un māsterings: Roberts Brežģis
Montāžas asistents: Mārtiņš Kontants
Tulki un subtitrēšana: Rita Garnizone un Baiba Cekule
Producente: Agne Skane, VFS FilmsEpizodes

Inside Out. Uģis

Uģis ir kā latviešu pasaku tēls – reiz dzīvoja tēvs ar trīs dēliem... Tikai - visiem gudriem un izdarīgiem!

Inside Out. Ārija

Ir divu veidu cilvēki – tie, kuri, izgājuši cauri tumsai, saglabā sevī gaismu un tie, kuru domas un sirdis paliek tumšajā pusē. Ārija pieder...

Inside Out. Gustavs

Gustavs ir viens no aktīvākajiem jauniešiem Valmierā un, iespējams, visā Latvijā. Gustava sirdslieta ir strādāt skolā, bet zvaigznes iesaka raudzīties plašāk.

Inside Out. Ilze un Deivs

Deiva mājas sajūta ir visa pasaule, bet Ilzes – viņas dzimtas mājas ar pamatīgām saknēm jau kopš 17.gs. Kas ir tas, kas viņus vieno?...

Inside Out. Eleonora

Sedas čigāniete Eleonora jeb kā viņu sauc vietējie – “Babiņa” – ir dabas bērns, dzīves smaguma un cilvēces negāciju nesamaitāta optimiste.