Īsfilmas “Spoguļvīrs” pirmizrāde 4. maijā

4. maijā, kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē plkst. 20:30 Latvijas Filmu maratona programmas ietvaros notiks pirmizrāde vienai no Nacionālā Kino centra atbalstītajām debijas īsfilmām – “Spoguļvīrs”, kuras režisore ir Agnese Laizāne. Filmas stāsts atspoguļo 21.gs. identitātes problēmas un sabiedrības augstās prasības pret indivīdu, kas var būt iemesls personības pazaudēšanai.

Nedrošība un kautrība ir topošā jurista Vika galvenie šķēršļi ceļā uz panākumiem karjerā, par kuriem viņš tik ļoti sapņo. Kad viņu uzrunā noslēpumainais svešinieks Spoguļvīrs, viņš piekrīt sadarbībai, nenojaušot, ka drīz vien viņš pilnībā zaudēs kontroli pār savu dzīvi.

Galveno lomu atveidotāji ir Nacionālā teātra aktieri Jurģis Spulenieks un Agnese Cīrule, Pēteris Galviņš, kā arī Dailes teātra aktieri Artūrs Dīcis un Intars Rešetins.
Būtisks filmas vizuālā stila un stāsta virzošs elements ir horeogrāfija – laikmetīgā deja, kas tapusi sadarbībā ar deju studiju Dzirnas un LKA dejotājiem.

SV_1.10.1-1

Filmas projekts ir atzinīgi novērtēts un pamanīts arī starptautiskā līmenī, tas ir viens no nominētajiem projektiem Robert Bosch filmu starptautiskās koprodukcijas balvai Vācijā (The Film Prize of the Robert Bosch Stiftung for International Cooperation).

Režisore: Agnese Laizāne
Operators: Valdis Celmiņš
Mākslinieks: Arnis Vatašs
Gaismu mākslinieks: Aleksandrs Čerkašins
Montāžas režisors: Rihards Olmanis
Skaņu operators: Ilvars Veģis
Operatora asistenti: Emīls Linga un Miks Ramāns
Grima māksliniece: Mārīte Gaidele
Horeogrāfe: Anete Tambaka
Lokāciju menedžere: Evita Bluķis
Skaņu režisors: Artis Dukaļskis
Komponists: Kārlis Auzāns
Krāsu korekcija: Reinis Traidās
Māsterings: Krišs Roziņš
Režisora asistente un izpildproducente: Agne Skane
Producenti: Uldis Cekulis un Simona Poga

Filmas veidošanai atbalstu snieguši: Latvijas Universitāte, Biznesa augstskola “Turība”, zvērinātu advokātu birojs “Eversheds Bitāns”, veikals “Paviljons”, aktieru atlases aģentūra “Casting.lv”, kino gaismošanas kompānija “SDG Lighting”, projektu attīstīšanas meistarklase “Robert Bosch Stiftung” (Vācija).

Filmu producē VFS Films un FreshStep Productions. Projektu finansē Nacionālais Kino centrs, VKKF.

SV_1.25.1