Latvijas Raidījums TE!

7. septembrī ar jauniem Latvijas ceļojumu stāstiem klajā nāks skatītāju iemīļotais Raidījums TE!, taču šoreiz tā jaunās sērijas būs skatāmas TV3 kanālā, trešdienās plkst. 21:45.
Raidījumu vadīs skatītājiem jau pazīstamā un iecienītā komanda: Marta Selecka, Dace Salnāja, Māris Olte, Pauls Timrots, Māra Sleja, Gustavs Terzens kopā ar jauniem papildspēkiem, kas šajā sezonā pārstāvēs Latvijas cittautiešu viedokli.
Astoņās raidījuma sērijās, ceļojot laikā caur Latvijas pagātni, tagadni un potenciālo nākotni, ar piedzīvojuma garšu, rotaļīgumu un izteiktu klātbūtnes sajūtu TE! apkopos stāstus par tēmām, kas būtiskas visos laika nogriežņos – vērtības un ērtības, informatīvā inteliģence, pusaudži, resursi, cittautieši, pieaugšana, aizsardzība un atvērtība.
Marta Selecka un Dace Salnāja rubrikā “TE! Bija” vētīs pagātni un tās atsauci uz šodienu. Māris Olte un Pauls Timrots veiks tagadnes inventarizāciju rubrikā “TE! Ir” , bet skatu topošajā nākotnē lūkosim kopā ar Māru Sleju un viņas jauno kolēģi. Kā allaž dažādo laiku krustpunktus kopā savienos Gustavs Terzens.

TE! jauno ceļojumu pirmajā sērijā, kas TV3 kanālā būs skatāma jau 7.septembrī, Dace dosies izzināt, kas ērtībai piešķir vērtību, kur beidzas amatniecība un sākas dizains. Viņas stāsta galvenais varonis būs Vidzemes krēsls, iespējams, pirmais Latvijas dizaina krēsls, kas nesis savu vārdu pasaulē un tapis Vidzemes lauku sētās, nevis fabrikā. Pauls centīsies noskaidrot, no kādām ērtībām esam gatavi atteikties vērtību vārdā, bet Māra dosies iepazīties ar robotiem un to saimniekiem, lai uzzinātu, kā mākslīgais intelekts atvieglo smago un sarežģīto darbu augkopībā un lauksaimniecībā.
Arī šajā sezonā neizpaliks raidījuma simbola – grābeklīša – slēpšana un meklēšana. Laika gaitā šī̄ akcija kļuvusi par vislatvijas apceļošanas tradīciju neskaitāmām ģimenēm un entuziastiem. Skatītājiem būs iespēja meklēt gan reālo, gan virtuālo grābeklīti ar aplikācijas TE!Meklē palīdzību.

Raidījumi TE! top pieredzējušu un talantīgu režisoru vadībā. Šosezon vienā komandā strādās Uģis Olte, Dainis Kļava, Oskars Miķelsons, Raitis Ābele un Lauris Ābele.
Raidījumu veido VFS Films un projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. TE! partneris ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Raidījuma atbalstītāju vidū ir Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs un Latvijas Nacionālā bibliotēka, M50, Radio SWH, līdzproducenti Kultfilma un Zebra.Epizodes

TE! Latvijas raidījums s11 e8

Dace atgriezīsies 90-os, kad Latvijai atvērās pasaule. Māris dosies uz vietām, kas turpina būt slēgtas nu jau 130 gadus. Māra pētīs, kā caur mākslu...

TE! Latvijas raidījums s11 e7

Marta ceļos pa dokumentālo filmu tapšanas vietām. Pauls satiks tos, kuri rūpējās par mūsu drošību. Māra pētīs, cik drošs ir ūdens, kuru patērējam.

TE! Latvijas raidījums s11 e6

Marta pētīs, kā izvēlētais ceļš uz profesionālu sportu un baletu veicina personības pieaugšanu. Māris iedziļināsies dabas spēku rituālos. Māra lauzīs stereotipus par vecumdienām.

TE! Latvijas raidījums s11 e5

Dace dzimtas ciltskokos un ģērboņos meklēs, no kādiem cittautiešiem sastāvam. Māris pētīs, kas vilina cittautieti palikt Latvijā. Bet Janušs dejos Bolivudas dejas Rīgā.

TE! Latvijas raidījums s11 e4

Dace apmeklēs seno muižu dārzus un parkus, Pauls meklēs pierādījumu tam, ka ēna un aukstums ir vērtīgs resurss, bet Māra dosies uz Latvijas kaņepju...

TE! Latvijas raidījums s11 e3

Marta izairēs brieduma krāces ar diviem ex pusaudžiem, Pauls ar tagadnes mērkoku izmērīs pusaudzības realitāti šodien, bet Janušs satiks pusaudžus, kuri saķērušies ar likumu.

TE! Latvijas raidījums s11 e2

Marta sajutīs propagandas ietekmi no Ulmaņlaikiem līdz Atmodai. Māris skaidros, kā atsijāt labu informāciju no ne tik labas. Māra iedziļināsies, kā apmācības un māksla...

TE! Latvijas raidījums s11 e1

Daces stāsta galvenais varonis būs Vidzemes krēsls, Pauls, centīsies noskaidrot no kādām ērtībām esam gatavi atteikties vērtību vārdā, bet Māra dosies iepazīties ar robotiem...