Filma “Lēciens” pieejama visās lielākajās straumēšanas platformās Latvijā

 

Ja neesat LMT viedtelevīzijas, Helio/Shortcut vai Go3 klients, filmu varat iegādāties un noskatīties šeit:

//vimeo.com/ondemand/leciens

Filmas “Lēciens” Latvijas pirmizrāde bija ieplānota Vitālija Manska organizētajā kinofestivālā “ArtDocFest/Riga”. Lai arī klātienes festivāls ir pārcelts uz nākamo pavasari, filmu ir iespējams noskatīties jau tagad.

14. decembrī 11:00 TVNET studijā notiks interaktīva saruna ar dokumentālā trillera “Lēciens” autoriem. Tajā piedalīsies režisore Giedre Žickīte, producents Uldis Cekulis un arī pats filmas galvenais varonis, šogad jau 90. dzimšanas dienu nosvinējušais Sims Kudirka. Sarunu vadīs Toms Rātfelders, tās laikā TVNET Facebook vietnē varēs uzdot jautājumus visiem sarunas dalībniekiem.

Recenzijas par filmu:
Kārlis Streips, Kino raksti: “Noskatīties šo filmu arī citiem varu ieteikt ar abām paceltām rokām.” //www.kinoraksti.lv/kadra/tiessaiste/leciens-ar-skatu-no-amerikas-750
Agris Redovičs, Kino raksti: “Izlaušanās no padomjzemes “maigā tvēriena” kļuvusi gandrīz vai par īpašu kino apakšžanru trilleros ar “aukstā kara” problemātiku. Bēg mākslinieki, baletdejotāji, mūziķi, zinātnieki, rakstnieki, sportisti, bēg dažādu rangu spiegi un diplomāti. Un, lūk, lietuviešu dokumentālistes Giedres Žickītes filmā bēg arī padomju zvejas kuģa radists Simas Kudirka, un saceļ gandrīz vai lielāku troksni, nekā visi minētie zinātnieki un rakstnieki kopā.” //www.kinoraksti.lv/kadra/tiessaiste/leciens-prom-no-socialisma-idealiem-751
Kristīne Matīsa, KDi: “Dokumentālā filma kā aizraujošs un emocionāls piedzīvojums – tas tik bieži vis negadās, iesaku no sirds!”
Zane Balčus, Kultūrzīmes: “Lai cik saistošs būtu Kudirkas dzīvesstāsts, bez atbilstoša kinematogrāfiskā risinājuma tas neatstātu tādu iespaidu, kādu tai izdevies radīt. Filmai ir izsvērta dramaturģija, saistošs vizuālais un skaniskais risinājums, bet tās virsvērtība ir galvenais varonis Sims Kudirka – tik vitāls, emocionāli ekspresīvs, ar skaidru un nedaudz pašironisku skatu uz savu dzīvi.”
Kristīne Hudenko, Delfi Plus: //rus.delfi.lv/delfi-plus/istorija-dnja/uvidet-palmy-i-kupit-magnitofon-istoriya-o-tom-kak-litovec-prygnul-iz-sssr-v-ssha-a-latysh-ego-spas.d?id=52696723

Pirms 50 gadiem – 1970. gada 23. novembrī, Pateicības dienā – ASV krasta apsardze devās uz tikšanos ar padomju kuģi “Sovetskaja Litva”, kas bija noenkurojies pie Martasvinjardas salas krastiem. Mērķis bija divpusēja tikšanās, lai apspriestu zvejas tiesības Atlantijas okeānā. Kamēr sarunas ritēja pilnā sparā, Sims Kudirka izmisīgās brīvības alkās pārlēca uz amerikāņu kuģa “The Vigilant”. Viņam par šausmām pēc septiņām stundām brīvībā amerikāņi pārbēdzēju izdeva Padomju Savienībai, izraisot pasaules mediju sašutumu.
Aculiecinieku stāsti, unikāli arhīvu kadri un paša Sima Kudirkas dramatisko notikumu rekonstrukcijas veido dokumentālā trillera “Lēciens” sižetu, kas vedīs skatītāju aizraujošā kino piedzīvojumā.
Aukstā kara dokumentālais trilleris “Lēciens” (The Jump) ir Lietuvas, Latvijas un Francijas kopražojums. Režisores Giedres Žickītes filma pasaules pirmizrādi piedzīvoja 9. oktobrī Varšavas starptautiskajā filmu festivāla konkursa programmā, iegūstot labākās dokumentālās filmas balvu. Varšava ir viens no 15 A klases kinofestivāliem pasaulē, un filma kvalificējas uz nomināciju Eiropas Kinoakadēmijas balvai. Kopš pirmizrādes “Lēciens” ir izrādīts jau desmit nozīmīgos starptautiskos festivālos – arī Romā, Jihlavā, Lībekā, Tallinā un Maskavā. Lielākajā ASV dokumentālo filmu festivālā “Doc NYC” “Lēciens” iekļuva skatītāju simpātiju desmitniekā.

Preses konferences ierakstu ar režisores Giedres Žickītes, ArtDocFest/Riga prezidenta Vitālija Manska un producenta Ulda Cekuļa piedalīšanos var noskatīties šeit: //www.tvnet.lv/7117706/tvnet-studija-skaties-filmas-leciens-preses-konferenci