Liberation Day pirmizrāde Idfa festivālā

Dokumentālais mūzikls “Atbrīvošanas diena” – paradoksu pilns stāsts par slovēņu rokgrupas “Laibach” uzstāšanos Ziemeļkorejā – tiks pirmizrādīts 19. novembrī, pasaules lielākajā dokumentālā kino festivālā IDFA, Amsterdamā.
Pirmizrādei sekos ekskluzīvs grupas “Laibach” koncerts.

2015. gada augustā notika kaut kas vēl nebijis. Ziemeļkorejā, kur visu kontrolē sistēma, ieradās skandaloza rokgrupa no Rietumiem, lai sniegtu pirmo rokkoncertu šīs pasaulē izolētākās valsts vēsturē. Koncerta formālais iemesls bija Ziemeļkorejas Atbrīvošanas Diena – 70 gadi kopš 1945. gada uzvaras pār japāņu imperiālistiem. Latvijas un Norvēģijas filmēšanas grupai tika dota nebijusi iespēja doties līdzi mūziķu apvienībai un sekot vēsturiska koncerta sagatavošanas procesam valstī, kurā valda visstingrākā cenzūra.

Neparastās avantūras rezultāts ir režisoru Uģa Oltes (Latvija) un Mortena Trāvika (Norvēģija) dokumentālais mūzikls “Atbrīvošanas diena”.

Tālākajam ceļam pie skatītājiem filmas producenti ir noslēguši līgumu ar vienu no pasaulē vadošajiem dokumentālo filmu izplatītājiem “Dogwoof”, kuri šogad strādā arī ar tādām lielfilmām kā Vernera Hercoga “Lo and Behold” un Maikla Mūra “Where to Invade Next”.
Latvijā filmas “Atbrīvošanas diena” pirmizrāde gaidāma nākamā gada pavasarī.