Literatūre

Ar jaunu projektu Latvijas Televīzijas ēterā atgriežas nešķiramais ceļotāju pāris – Marta Selecka un Gustavs Terzens. Šoreiz viņi jaunajā raidījumā “Literatūre” kopā ar rakstniekiem un grāmatām ceļos latviešu literatūras dārgumu pasaulē.
Pirmajā raidījumā ceļojumā pa Jāņa Jaunsudrabiņa “Baltās grāmatas” pēdām Neretas apkaimē dosies grāmatas “Jelgava 94” autors Jānis Joņevs. Vēlāk būs iespējams vērot vēl astoņu rakstnieku ceļojumus – Andris Akmentiņš dosies uz Valmieru un pievērsīsies Pāvila Rozīša darbam “Valmieras puikas”. Gundega Repše pārstaigās Annas Brigaderes apvidu Tērvetē. Dzejniece Inese Zandere savus ceļa biedrus izvadās pa savām un Raiņa takām Sēlijā. Galvaspilsētu nepametīs dzejnieks Ronalds Briedis ar Montu Kromu sirdī un bērnu grāmatu rakstniece Luīze Pastore, kura pārbaudīs, kā izmainījies Zentas Ērgles aprakstītais Grīziņkalns. Guntis Berelis dosies uz Ķegumu atzīties jūtās Regīnai Ezerai, Jāņa Poruka trauksmainās dzīves mācības izgaismos rakstniece Inga Žolude, savukārt Toms Treibergs izsekos Andreja Kurcija gaitām.
Raidījumu veido komanda, kas darbojusies arī pie tādiem skatītāju iecienītiem projektiem kā “Ziemeļu puse” un “Te!”. Projekts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu un iekļauts Latvijas valsts simtgades notikumu programmā.

Visas epizodes skatāmas //ltv.lsm.lv/lv/kultura/literature/visi/epizodes

LITERATŪRE / EPIZODE 9 PILSĒTAS MONTĀŽA

LITERATŪRE / EPIZODE 8 REPŠE UN BRIGADERE

LITERATŪRE / EPIZODE 7 RETAIS UN IZGLĪTOTAIS

LITERATŪRE / EPIZODE 6 MŪSU SĒTAS RAKSTNIECES

LITERATŪRE / EPIZODE 5 DIVI VALMIERAS PUIKAS

LITERATŪRE / EPIZODE 4 Saule, Rainis, Zandere

Inese Zandere parāda, ka Raini mīlēt ir iespējams bez spaidu darbiem. Viņas pašas dzeja spēj gan bērnu gulēt nolikt, gan Raini augšāmcelt.

LITERATŪRE / EPIZODE 3 BERELIS UN PROZAS RAGANA

Jauniņais Guntis Berelis sarunu ar Prozas Raganu uzsāka viņu kritizējot. Un Ezera atvērās...

Literatūre / epizode 2 Poruka mīlestības stāsts

Rakstniece Inga Žolude stāsta par Jāni Poruku un viņa mūža mīlestību Ernu.

LITERATŪRE / EPIZODE 1 Baltā un Melnā grāmata

Latviešu literatūras rokstārs Jānis Joņevs dosies uz Neretu pie Jāņa Jaunsudrabiņa, kura «Baltā grāmata» iedvesmojusi sarakstīt Melno grāmatu «Jelgava ’94».