Nameisis. Daugavas ekspedīcija

Nameisis. Daugavas ekspedīcija

Deviņi vīri, tai skaitā trīs no VFS Films: Matīss Spaile, Māris Maskalāns un Guntars Graiksts piedalās Daugavas ekspedīcijā, lai uzmeklētu stāstus un pēcāk tos nodotu skatītājiem raidījuma un filmas formātā.

No 01.05. – 01.06. ekspedīcija rit pa Daugavu no tās iztekas Krievijā, līdz pat Baltijas jūrai, šķērsojot trīs valstis – Krieviju, Baltkrieviju un Latviju. Ekspedīcijas vadītājs ir Arvīds Apfelbaums un tās mērķis ir iepazīt Daugavas krastos dzīvojošo cilvēku kultūru un sadzīvi, veicināt Latvijas, Baltkrievijas un Krievijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu. Krievijas teritorijā brauciens pa upi notiek kanoe laivās, jo vikingu kuģim lielākā daļa upes ir par seklu, bet Baltkrievijas un Latvijas teritorija tiks mērota ar vikingu kuģi „Nameisis”.

KOMANDA

Komanda 1

MARŠRUTS

Marsruts 1

Spied te, lai sekotu līdzi ekspedīcijas gaitai tieši no kuģa.


Sērijas

DAUGAVIEŠI – 4. sērija. Fināls

Atgriezušies Latvijā, Daugavieši iepazīst Līksnas jauniešus, mācās mest cirvjus Koknesē un Pļaviņās tiekas ar „Lāčplēsi”. Lielākais izaicinājums priekšā - Baltijas jūra.

DAUGAVIEŠI – 3. sērija

Pontona tilta izjaukšana Baltkrievijā, kņazs Polockā, saruna ar atvaļinātu atomzemūdens kapteini un Eiropas Savienības robežas šķēršošana.

DAUGAVIEŠI – 2. sērija (bez cenzūras)

Strauja temperatūras maiņa, tikšanās ar krievu medniekiem, šaudīšanās Daugavas krastos un "Nameiša" iekraušana upē.

DAUGAVIEŠI – 1. sērija

Ekspedīcija aizsākas ar Daugavas iztekas meklējumiem Krievijā, kas nebūt nevedas tik raiti un jau sākumā maina ekspedīcijas gaitu.