Dubultie svešinieki – No 26.oktobra kino “Splendid Palace”

No 26.oktobra kino “Splendid Palace” tiek demonstrēta režisora Uģa Oltes veidotā jaunā dokumentālā filma “Dubultie svešinieki” (Double Aliens). Filma ir kopprodukcija un veidot saadarbībā ar Gruzijas filmu studiju “Sakdoc Film”.

Filma stāsta par filmētāju no Ziemeļiem, kurš kopā ar fotogrāfi no Dienvidiem dodas uz svešu zemi. Tur mīt vēstures nogurdināti ļaudis un laiks tiecās sastingt, bet jebkura tikšanās ir greizais spogulis, lai ieskatītos pazīstamās acīs. Apvidus karte ir bezgalīga lasāmviela, kurā var ierakstīt arī savu stāstu.
Filmas skaņu celiņu rakstīja grupa “Instrumenti”, un šis ir grupas pirmais veikums filmu mūzikas žanrā, no kura tapis arī atsevišķs mūzikas albums “Double Aliens”. Albums šobrīd ir pieejams iTunes, kā arī store.instrumenti.in.

Filma pasaules pirmizrādi piedzīvoja Batumi kinofestivālā Gruzijā, kur tā tika godalgota kā labākā dokumentālā filma. Tāpat filma atlasīta dalībai starptautiskajā Amsterdamas dokumentālo filmu festivālā (IDFA 2015), kas tiek vērtēts par «dokumentālo filmu Kannām» īsmetrāžas žanrā. Pirmizrāde Latvijā notika 16. oktobrī, kad ar “Dubultie svešinieki” tik atklāts filmu festivāls “Riga IFF”. No 16. oktobra vīna telpā “Tinto” ir aplūkojamas filmas galvenās varones Daro Sulakauri fotogrāfijas, kurām ir cieša saikne ar filmā redzamo stāstu.

Filmas režisors Uģis Olte ir pieredzējis VFS Films veidoto TV raidījumu un montāžas režisors, divu spēles īsfilmu autors. “Dubultie svešinieki” ir viņa ceturtā dokumentālā filma.Viņš veidojis vairākus godalgotos mūzikas video grupas “Instrumenti” dziesmām “Dont Hold Onto Me” un “King Of The Wild Things”, kā arī režisējis dažādus TV projektus: ”Ziemeļu puse”, LV jaunatklāšanas raidījumu “TE!” un arhitektūras raidījumu “Adreses”.

Garums: 56 min.
Režisors: Uģis Olte
Scenārija autori: Uģis Olte, Daro Sulakauri, Givi Odisharia
Operatori: Valdis Celmiņš, Uldis Cekulis
Mūzika: Jānis Šipkēvics, Reinis Sējāns, Gatis Zaķis (Grupa “Instrumenti”)
Skaņu režisors: Artis Dukaļskis
Producenti: Uldis Cekulis, Anna Dziapshipa (Sakdoc Film, Gruzija)
Atbalsta: Latvijas Nacionālais Kino centrs un Gruzijas Nacionālais Kino centrs

PROJEKTS IZSTRĀDĀTS BALTIJAS JŪRAS DOKUMENTĀLO FILMU FORUMA IETVAROS