Planet Amber Planēta Dzintars

Divi latviešu ceļotāji Gustavs Terzens un Marta Selecka kliedē priekšstatu par dzintaru kā arhaisku kultūrvēsturisku reliktu un veido moderno dzintara identitātes tēlu. Izrādās, dzintars var būt vērtīgāks par zeltu, mūsdienās kļūstot neaizvietojams daudzās jomās. Iespējams Baltijas jūras austrumu piekrastes civilizācijas pats stūrakmens ir gatavots no tīra sukcinīta. Un galvenais – dzintars joprojām ir ideāls mainīšanās simbols, šoreiz pieredzes un kultūras jomās.
Ekspedīcijas ceļi no ziemeļiem uz dienvidiem ved cauri Latvijai, Lietuvai, Krievijai, Polijai, Austrijai, Itālijai līdz pat dienvid-Indijai.

Režisors Uģis Olte / operatori Juris Zemītis, Uldis Cekulis, Reinis Traidās, Uģis Olte, Valdis Celmiņš / videografika Uldis Janpavlis / mūzika Andris Indāns / montāžas režisors Gatis Belogrudovs / izpētes autors Guntars Graiksts / producents Uldis Cekulis

Filma „Planēta Dzintars” tapusi ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē atbalstu un ir iekļauta prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmā. Filmas pamatā ir raidījumu cikls „Dzintara pusē”, kas tapis Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas tematiskās līnijas „Dzintara ādere” ietvaros. „Dzintara ādere” ir „Rīga 2014” programmas daļa, kas atklāj tos zinātniskos un kultūras sasniegumus, kam ir izcilības un pasaules līmeņa pienesuma vērtība. Tas ir Rīgas, Latvijas ieguldījums pasaules kultūrā un cilvēces radošās darbības attīstībā.

Road movie, 91′, Latvia, 2014

When the world was younger, ships, explorers and merchants carried not only foreign goods, but also stories. Those stories drew a map of the world and taught people that there are broader horizons beyond their own fence. Baltic amber has always been valued as the Gold of the North, so two young Latvians set out on the ancient amber trade route from the Baltic coast to the south of India to learn how this Stone of the Sun has changed the world we live in.

Director UĢIS OLTE
Camera JURIS ZEMĪTIS, ULDIS CEKULIS, REINIS TRAIDĀS, UĢIS OLTE, VALDIS CELMIŅŠ
Editing GATIS BELOGRUDOVS
Producer ULDIS CEKULIS

Dokumentālā filma par Dzintara ceļa meklējumiem no Latvijas līdz pat dienvid-Indijai. Filmas pamatā ir raidījumu cikls „Dzintara pusē”.