Sākusies īsfilmas “Spoguļvīrs” uzņemšana

Sākusies īsfilmas “Spoguļvīrs” uzņemšana

Ar Nacionālā kino centra atbalstu debijas īsfilmu konkursā, sākusies režisores Agneses Laizānes īsfilmas “Spoguļvīrs” uzņemšana. Filmas stāsts atspoguļo 21.gs. identitātes problēmas un sabiedrības augstās prasības pret indivīdu, kas var būt iemesls personības pazaudēšanai.
Galveno lomu atveidotāji ir Nacionālā teātra aktieris Jurģis Spulenieks, Agnese Cīrule, Pēteris Galviņš, kā arī Dailes teātra aktieris Artūrs Dīcis.

Īsfilma “Spoguļvīrs” ir stāsts par sevis identitātes meklēšanu – par topošo juristu Viku, kurš vīlies sevī, cenšas mainīties un izpatikt visiem, līdz pazaudē pats sevi. Viks iepazīstas ar noslēpumaino Spoguļvīru, kurš piedāvā viņam palīdzēt atgūt pašapziņu un kļūt tādam, kāds Viks vienmēr ir sapņojis būt. Viks piekrīt darījumam, turklāt reizēm Spoguļvīrs aizstāj Viku dažādās situācijās, pārsteidzot apkārtējos ne tikai ar agrāk nebijušu pašpārliecinātību, bet arī nekaunīgu rīcību, kuras dēļ tiek sabojātas attiecības ar tuvākajiem Vika draugiem.
Drīz vien Vika dzīvē spoguļvīru ir tik daudz, ka viņš vairs nespēj to visu kontrolēt. Brīdī, kad viņš mēģina sacelties pret to – ir jau par vēlu, Viks ir pārāk jau attālinajies no savas būtības un kļūst par vienu no viņiem – cilvēku bez vārda, bez sejas un personības.

Būtisks filmas vizuālā stila un stāsta virzošs elements ir horeogrāfija – laikmetīgā deja, kas tapusi sadarbībā ar deju studiju Dzirnas un LKA dejotājiem.
Filmas projekts ir atzinīgi novērtēts un pamanīts arī starptautiskā līmenī, tas ir viens no nominētajiem projektiem Robert Bosch filmu starptautiskās kooprodukcijas balvai Vācijā 2013 (The Film Prize of the Robert Bosch Stiftung for International Cooperation).
Filmēšana notiks dažādās Rīgas vietās – Latvijas Universitātē, klubā Piens, Kronvalda parkā u.c. Filmu producē VFS Films un FreshStep Productions. Projektu finansē Nacionālais kino centrs, VKKF.

Grupas pamatsastāvs: režisore Agnese Laizāne, operators Valdis Celmiņš, mākslinieks Arnis Vatašs, gaismu mākslinieks Aleksandrs Čerkašins, režisora asistente Agne Skane, operatora asistenti Emīls Linga un Miks Ramāns, skaņu operators Ilvars Veģis, grima māksliniece Mārīte Gaidele, horeogrāfe Anete Tambaka, lokāciju menedžere Evita Bluķis. Producenti Uldis Cekulis un Simona Poga.