TE! Latvijas raidījums ep9

Vai to, kādi esam, veido vieta, kur atrodamies, vai tomēr tās atspulgs veidojas no mums? Uz šiem jautājumiem meklēsim atbildes Latvijas stāstu raidījuma “TE!” jaunajā sezonā. Raidījums “TE!” atgriežas ar astoņām jaunām sērijām un iemīļotajiem “TE!” stāstniekiem. Šajā sezonā “TE!” raidījums aicinās doties Latvijas izzināšanā ar jaunu pieeju – salokot Latvijas karti astoņās vertikālēs un dodoties uz tajā iezīmētajām vietām interesantu Latvijas stāstu meklējumos, iedziļinoties tajos caur laika vertikāli: pagātni, tagadni un nākotni. Marta Selecka un Dace Salnāja rubrikā “TE! Bija” vētīs pagātni un tās atsauci uz šodienu. Māris Olte un Pauls Timrots taisīs tagadnes inventarizāciju rubrikā “TE! Ir”, bet skatu topošajā nākotnē lūkosim kopā ar Māru Sleju un Rihardu Sniegu rubrikā “TE! Būs”. Savukārt dažādo laiku krustpunktus kopā savienos Gustavs Terzens. Aizraujošās “TE!” grābeklīša foto medības noritēs arī šajā sezonā. Pirmie grābeklīši jau ir savos slēpņos. “TE!” stāsti caur pozitīvo, taču reālo prizmu ir dialogs ar skatītāju, kas veicina valstiskuma un piederības sajūtas aktivizēšanu, Latvijas vietējo resursu, cilvēku, notikumu novērtēšanu un godināšanu. Šo dialogu palīdz veidot “TE!” pieredzējušie un drosmīgie režisori: Uģis Olte, Dainis Kļava, Oskars Miķelsons, Pauls Ķesteris un Katrīna Tomašicka.

Jaunās sezonas pirmajā sērijā Marta kuģos pagātnē, sekojot Līvu krasta bāku stāstiem, viņa piestās Miķeļbākā, Sīkraga bākā, kā arī skaidros, vai tām ir kas kopīgs ar Daugavgrīvas bāku. Māris tagadni mērīs taisnā līnijā no Kolkas līdz Reņģei un meklēs atbildi pie vietējiem, kāpēc Reņģe ir Reņģe. Arī Māras zinātkāres ceļi vedīs uz dzintarkrastu. Viņa pētīs, kādi būs nākotnes lībieši. Bet Gustavs lūkos, kur vislabāk noslēpt grābeklīti, un dos starta šāvienu jaunās sezonas “TE!” grābeklīša foto medībām.

EP9 SKATĀMA ŠEIT:

//replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/246502/te-latvijas-raidijums


Epizodes

TE! Latvijas raidījums ep16

Marta atradīs simtgadīgus fotostāstus Strenčos, Pauls vētīs dzīves iespējas Leišmalē, Māra pētīs visaizsargājamākās ainavas Gaujas senlejā.

TE! Latvijas raidījums ep15

Dace pētīs laivu māju vēsturi, Māris šķetinās vietvārdus, Māra tiksies ar atgriešanās vēstnešiem Latgalē, lai izzinātu visu par remigrācijas norisi.

TE! Latvijas raidījums ep14

Dace iejutīsies vešerienes ādā, Pauls lūkos uz dzīvi iekārtoties posmā no Penkules līdz Aucei, Māra pētīs, kādus nākotnes materiālus var iegūt no sēnēm.

TE! Latvijas raidījums ep13

Marta iegrims parapsiholoģijas pētniecībā, Māris Zilupē atklās, kas tai līdzīgs ar Holivudu, Māra baudīs jaunību Latvijas tālajos austrumos.

TE! Latvijas raidījums ep12

Dace pētīs seno kuršu arhitektūru Bandavā, Pauls inspicēs dzīves iespējas Alsungā, Rihards dosies uz Liepājas ūdens tilpnēm.

TE! Latvijas raidījums ep11

Dace izzinās plostnieka arodu, Māris apsekos Latvijas robežvārtus, Rihards mācīsies, kā tagadnē satvertu mirkli paņemt līdzi uz nākotni.

Te! Latvijas raidījums ep10

Marta ieslēgs savulaik jaudīgāko mūzikas notikumu starmešus. Pauls dosies uz Jēkabpili darba un iedzīves meklējumos. Māra lūkos, cik daudz dzīvības radoši cilvēki spēj iepūst...

TE! Latvijas raidījums ep9

Marta kuģos pagātnē, sekojot Līvu krasta bāku stāstiem. Māris tagadni mērīs taisnā līnijā no Kolkas līdz Reņģei. Māra pētīs, kādi būs nākotnes lībieši.

TE! Latvijas raidījums ep8

Sezonas noslēdzošā TE! sērija valstiskuma noskaņās.

TE! Latvijas raidījums ep7

Par izglītību un zināšanām. Hernhūtieši, pasaules apceļošana un jaunās vēsmas Latvijas skolās.

TE! Latvijas raidījums ep6

Viss par materiālo labklājību un tehnoloģiju progresu.

TE! Latvijas raidījums ep5

TE! no trijiem skata punktiem šķetina sociālo atbildību.

TE! Latvijas raidījums ep4

Informācijas ātruma vēsture Latvijā, mēģenes bērnu radīšana, laika ātrums caur mūzikas prizmu nākotnē.

TE! Latvijas raidījums ep3

Kaimiņu būšana.

TE! Latvijas raidījums ep2

No kartēm izzudušie ceļi, nākotnei draudzīgākās pilsētas, "mazāk ir vairāk" dzīvesstils Rīgā.

TE! Latvijas raidījums ep1

Pirmajā raidījumā šķetinām vēstures tēmu.