Zaļgalvis Vides raidījums sadarbībā ar "Satori"

No 10. janvāra ik svētdienu plkst. 18.15 LTV būs skatāms jauns vides raidījums “Zaļgalvis”, ko veido interneta žurnāls “Satori” sadarbībā ar “VFS FILMS” studiju.
Jauno raidījumu vadīs rakstnieks un dabas vērotājs Rvīns Varde. Katrā sērijā viņš tiksies ar kādu dabas pazinēju, mākslinieku vai sabiedrībā zināmu cilvēku, lai uzdotu jautājumus par vidi, dalītos stāstos un saprastu, kā dzīvot dabai draudzīgāk.
“Dažs saka – daba un cilvēku pasaule esot nošķiramas. Man nav pamata tā domāt, jo, trinoties pa pasauli, redzu – mūsu suga uzvedas, kā dabā ierasts. Konfliktējam un adaptējamies, dodam un ņemam, radām un reaģējam. Rvīns Varde ir ļoti vērtīgs sugas īpatnis. Vienlīdz labi jūtas, gan pašapmeties purvā uz nedēļu, gan kaisot izmeklētus kultūrcitātus pār sarunbiedriem. Viņš pārzina ne vien Sumatras varžu nārsta paradumus, bet arī latviešu valodas rotaļnieka prieciņus. Vienvārdsakot – īsts abinieks. Lielisks ceļabiedrs, lai dotos ciemos pie cilvēkiem, kas ar savu dzīvesstilu mums var šo to atklāt par cilvēces un dabas attiecībām,” par raidījumu stāsta režisors Uģis Olte.Epizodes

Zaļgalvis ep3

Zane skrēja darbos, līdz viņai diagnosticēja slimību. Pēc tam apceļoja pasauli, piepildīja sapni par pingvīniem un Antarktīdu. Pārcēlās no galvaspilsētas uz laukiem, lai būtu...

Zaļgalvis ep2

Trīs draugi regulāri ved cilvēkus purvā, lai ielūkotos pagātnē. Vienā no ekspedīcijām - uz Cenas tīreli - atraktīvajam zinātnieku trio piebiedrosies Rvīns Varde.

Zaļgalvis ep1

Izbrienot «Savvaļas» takas kopā ar mākslinieku Andri Eglīti, raidījuma vadītājs Varde jautā – vai daba nav pašpietiekama? Kāpēc mežā, purvā un pļavās vajag mākslu?