Ziemeļu puse. Ķīna VFS Films eksportē uz Ķīnu savu autorraidījumu

No 14. septembra ceturtdienu vakaros plkst. 21.15 Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā varēs vērot jauno autorraidījumu Ziemeļu puse. Ķīna, kuru vēlāk rudenī izrādīs arī Ķīnas lielākajā online platformā Tencent ar daudzmiljonu auditoriju.

Raidījumu veido producentu grupa “VFS films”, režisors Uģis Olte un pazīstamais ētera personību tandēms Gustavs Terzens un Marta Selecka, kuri savlaik kopā strādājuši TV projektos TE!, DZINTARA PUSE, Ziemeļu puse un KARALISTE. Šajā projektā viņiem pievienosies arī Ķīnas mediju telpā strādājošā latviete Anželika Liu, kura līdzēs saprast atšķirīgo Ķīnā un izcelt tuvo un pazīstamo Latvijā. Katrs jaunā cikla raidījums ietvers divus stāstus – vienu par Ķīnu, otru par Latviju.

Šis ir pirmais šāda mēroga mediju sadarbības projekts, kad Latvijā izveidots raidījumu cikls tiks izrādīts tik plašai auditorijai ārzemēs. Tas tapis sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Eiropas Komisijas informatīvo kampaņu “InvestEU”, Latvijas Televīziju, Latvijas valsts mežiem un kompāniju SONKEIGO, piedaloties Ķīnas producentu apvienībai Guanke Media.

Producentu grupas “VFS films” sadarbība ar Ķīnas televīziju aizākās šī gada pavasarī, pēc tam kad “TJTV World” kanālā ar panākumiem tika demonstrēts dokumentālais seriāls Dzintara puse, kas 12 sērijās stāsta par seno dzintara ceļu no Baltijas jūras līdz Indijai.Epizodes

Ziemeļu puse. Ķīna ep6

Anželika nebeigs pārsteigt un iepazīstinās Martu un Gustavu ar savu dziedāšanas skolotāju.

Ziemeļu puse. Ķīna ep5

Marta un Gustavs apciemos vēža diagnostikas bruņinieku Pekinas augstceltnē un atjautīgus zinātniekus tepat Latvijā.

Ziemeļu puse. Ķīna ep4

Marta un Gustavs iepazīsies ar senu un ne tik senu koka arhitektūru Pekinas apkaimē un tepat, Dundagā.

Ziemeļu puse. Ķīna ep3

Marta un Gustavs piedalīsies kungfu nodarbībā Tjandziņā, bet Latvijā pētīs maratonskrējienu fenomenu.

Ziemeļu puse. Ķīna ep2

Marta un Gustavs iepazīsies ar slavenu Pekinas restorānu apskatnieku, kurš vedīs viņus gastronomiskā ceļojumā cauri lietum.

Ziemeļu puse. Ķīna ep1

Sezonas pirmais raidījums veltīts ķīniešu ģimenes tradicionālajai dzīves telpai un Pekinas senajiem dzīvojamajiem rajoniem – hutoniem.